kajak.ee

Esmaspäev, 11 Detsember 2017
Tere, Külaline -
Ehitamine

cnckayaks.com
Facebook Twitter Delicious Digg FriendFeed Linkedin Reddit Stumbleupon MySpace Technorati Blogger Wordpress

Vastus: cnckayaks.com 15.05.2016 23:03 #11264

• toom
  • POLE LEHEL
  • Ekspert kirjatsura
  • Väga raskelt haige...
Jutu jätkuks veel Shrike ehitajatele.
Kes CAD failide järgi CNCga asju välja lõikama hakkavad, jälgige hoolikalt ja mõõtke üle sisemiste vaheseinte
ja ajutiste vormide nurgad ja pikkused. Minul olid paljud ebasümmeetrilised. Tuleb ise mõõta ja õigeks lõikuda.
Ja kui põhi teha 3mm asemel 4mm vineerist, siis peab ka vaheseinu väiksemaks lõikama, et õigesse kohta saada.
Esimese vaheseinaga tasub oma pikkuse järgi üle mõõta ja võibolla pole vaja esimest bulkheadi lõigata. Minul oli
täpselt parajal kaugusel, et kui minicelli tükk bulkhead peale panna, siis pole jalatugesid vaja. Esimese lastiruum saab
ka seeläbi suurema.
Lakihoiatus ka. Ärge jumala eest proovige Wilckensi DD Hatlack kahekomponentset lakki. Minu kahe paadi 4 kihi värvimise
kogemus on see, et selle lakiga on võimatu saada siledat ühtlast pinda. Kõik variandid sai proovitud. Null tulemust.
Kõikides purkides oli ka mingi sodi põhjas.
Võtke parem Hempel või mõni muu rohkem kasutatav ja tuntum bränd.

Re: cnckayaks.com 16.05.2016 11:04 #11266

• triip
  • POLE LEHEL
  • Juunior kirjatsura
Ma kasutasin oma paadi tegemisel sees Wilckensit ja minu arust jäi päris ok tulemus. Välja läks mul international schooner ja see on tõesti paks lakk. Lõplik viimistlus on veel tegemata, nii et ei tea veel kas õnnestub sellega rahuldav tulemus saada. Ja Wilckens, International, Hempel... kõik on korralikud mere tooted. Purjetajad kasutavad neid kõiki ja neil seisavad laevad terve hooaja kai ääres päikese ja vihma käes.

Vastus: cnckayaks.com 16.05.2016 11:33 #11267

• toom
  • POLE LEHEL
  • Ekspert kirjatsura
  • Väga raskelt haige...
Kuidas Internationali peale kanda oli? Jõudis enne ära tasanduda, kui kuivama hakkas? Voolama ei hakka?

Mul Wilckensiga oli lõpuni see häda, et kui umbes 30cm jätkudena lakkida, siis eelmine osa juba kuivas.
See aeg mis uue jätku võõpamiseks kulus, piisas eelmise osa niipalju kuivamiseks, et tasandustõmbed läksid
juba kuivavale pinnale. Vahekoht jäi näha ja nn. "wet edge" ei õnnestunud kuidagi hoida. Proovisin ka veidi
paksemalt, aga siis kippus lakk voolama. Ja ma ei saa öelda, et liiga aeglaselt teinud oleks. Viimase kihi
lakkisin põhjal üldse kõik neli paneeli eraldi. St. kiiremini enam lakkida poleks suutnud Aga ikka jäid
üleminekukohad arusaadavad. Võibolla asi töötab siis, kui pole vajadust peegelsiledate, ühtlaste pindade järgi.
Wilckensi Ilmastikukindluses ma ei kahtle.
Martini Shearwater on nagu Estonia tiibklaver ja tehtud Hempeliga.
Shrike tegi Martin composite.ee-st võetud G8 ühekomponentsega ja ka see on perfektne.
Ma ei usu, et ma lihtsalt nii sitt lakkija oleks:)
Proovin siis poole aasta pärast üle lihvida ja siis mingi teise brändiga üle lakkida.

Sinu paat oli ka basseinis, või oli see Allani paat? Oli lakk peal, või ainult epo (jäi midagi sellist Allani jutust kummitama)...?

Vastus: cnckayaks.com 06.06.2016 08:34 #11275

• farmer
  • POLE LEHEL
  • Algaja kirjatsura
Viimane muutmine: 06.06.2016 08:38 Lisas farmer.

Vastus: cnckayaks.com 08.06.2016 09:31 #11276

• Martin
  • POLE LEHEL
  • Juunior kirjatsura
Tere tulemast klubisse! Ilus ja puhas paat. Millalgi võiks Shrike'id koos vette lasta - tänaseks peaks neid juba omajagu olema. Tore kaeda kuidas teised on teinud ning silm ka puhkab. Võib-olla saame kellegi veel paadimeisterdamise pisikuga nakatada. Iseenesest pole selles ju keerulist midagi ning rõõmu omatehtud süstast kuhjaga. Edu!

Vastus: cnckayaks.com 08.06.2016 21:20 #11277

• farmer
  • POLE LEHEL
  • Algaja kirjatsura
Luugid ja võrk on veel puudu jah.
Mis mõõduga põll "keyhole" tüüpi kokpitile sobib ja kust seda hankida?

Paate on jah varsti piisavalt, et kodumaistel võistlustel hakata eraldi võistlusklassi nõudma .

NB! Composite näidistelaual nägin Minicelli näidist.
Viimane muutmine: 18.06.2016 11:43 Lisas farmer.
Lehekülje loomise kiirus: 0.17 sekundit