kajak.ee

Neljapäev, 26 Aprill 2018
Tere, Külaline -
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2

laimjala aeruramm
Facebook Twitter Delicious Digg FriendFeed Linkedin Reddit Stumbleupon MySpace Technorati Blogger Wordpress

laimjala aeruramm 22.07.2014 02:38 #10713

• jaakobus
  • POLE LEHEL
  • Ekspert kirjatsura
  • õlleaerutaja
Olin üks neist vähestest mandrimeestest, kes käis Laimjala Aerurammul, ja pikemat aega olen mõlenud tollest retkest ka paar rida kirjutada. Nüüd siis lõpuks...

Kui ma poleks sel ajal niikuinii Saaremaal pidanud olema, siis vaevalt ma kõnealusest üritusest osa oleksin võtnud. Tundmatu esmakordne... no las ta jääb. Õnneks aga langesid kokku kaks sobivat nüanssi: esiteks oli samal ajal Kihelkonnas Tallinna Ülikooli bioloogiatudengite välipraktikum, kus ma pidin põnne kiusama; teiseks, kuna välja reklaamiti mereorienteerumine, oli täiesti juhuslikult ja kogemata mu kunagisel pikaajalisel ERNA-nimelise jalgsimatka kamraadil ja meie rühma kaardilugejal Muhkil just see päev tihedas ajakavas vabaks jäänud ning tema soov oma vanu, pisut roostelõhnalisi teadmisi-oskusi värskendada igati ülesärgitav. Nii saigi ennast kahemehepaadiga võistlusele regatud.

Sõidule eelneval hilisõhtul jõudis Muhk meie praktikumi välibaasi. Istusime koos tudengitega lõkke ääres, kus kamraad õpetas noortele, kuidas süte peal küpsetada märgadesse ajalehtedesse mässitud veiseliha. Nojah, tegu on skautmasteri ja ühtlasi rahvusvaheliselt üsna hinnatud peakokaga, kes saab ühtviisi hästi hakkama nii elektrikuumusega, sõjaväe supikahuriga kui ka elava tulega. Tudengid olid vaimustunud. Nõnda kiiresti ja lihtsalt ei oleks nad ise osanud kõhtu täis saada. Pead ka mitte, sest maitsestamiseks kulus päris mitu pudelit veini...

Hommikul asusime võistluspaiga poole teele. Geps andis orienteeruva stardipunkti... jummalast mööda. Sedakorda polnud siiski süü gepsul, kuna tegelikku starti saamiseks pidi kilomeetreid liikuma mööda pisikesi metsateid. Saaremaa mehed-naised (tõepoolest, üks põhikorraldajatest, vist lausa idee algataja, on naesterahvas) olid sellega aga arvestanud ja alates „suure tee“ pealt ärakeeramisest kõik kahtlasemad ristmikud viitadega varustanud. Hea algus ja üks punkt korraldajatele!

Kui veel eelmisel õhtul oli pisike lootus jõuda oma klassis esikolmikusse (jõulisi vastaseid sellisel „külaüritusel“ ehk väga ju pole), siis kohale jõudes ja rannal joonele aetud WK-640 paate nähes ei tundnud me ennast enam eriti konkurentsivõimelisena. Aga samas... ilm oli ilus, päike paistis, muusika (muusika all pean ma silmas muusikat, mitte pärirütmi tampiva mütsu ja silmipimestavalt lamemõttetu tekstiga pealinna poppi) mängis ning kohalik saare poiss liikus ringi ja kommenteeris kõike, mis silma jäi. Saarlasele omase huumori ja maamehe lihtsusega, mistõttu oli lobin täiesti kuulatav-jälgitav ega muutunud kordagi piinlikuks, nagu enamasti „ja-nüüd-läheme-vaatame-kes-meil-siin-on-õhtujuhtide“ puhul võib kogeda. Seega meeleolu oli endiselt mõnus. Üks punkt korraldajatele!

Start oli hästi organiseeritud. Kuna tegu polnud mitte otseselt kajakisõltlastele mõeldud üritusega, vaid eelkõige paadimeeste kokkutulekuga, lasti rajale iga viie minuti tagant üks kajakk (vabandage mu arhailist kirjaviisi, aga paadunud keelepedena eelistan ma kirjutada rõhulise lõpusilbi (ka saami keeles olevat sel sõnal rõhk viimasel silbil) lõppu ülipika sulghääliku) ja üks aerupaat. Ühtlasi üks punkt korraldajatele! Startisime teise lainena. Kaasa anti veekindlasse kilekotti pakitud mobiiltelefon, mis kuvas paadi asukoha platsile püstitatud suurele ekraanile reaalajas (üks punkt korraldajatele!), ning kaart, kus punktid pääle märgitud ja lisatud gepsuga sõitjate jaoks ka koordinaadid. See viimane tundus natuke liiga lihtne lähenemine orienteerumise kohta, aga olgu, võibolla olen ma lihtsalt kompassiusku fossiil ja seetõttu punkti korraldajatelt maha ei võta.

Enamiku ajast sõudsime laidude vahel ja vee keskmine sügavus jäi poole meetri ja meetri vahele. Noh jah... Mandril nimetatakse selliseid retki jalgsimatkaks. Pool miinuspunkti korraldajatele! Pool seetõttu, et nende eesmärk oli just sellel territooriumil teha just seda paika tutvustav üritus ning kümnete tuhandete aastate kestel moodustunud vormide vastu inimene väga lihtsalt ei saa. Vaid meie valitud trassi lõpuosas (trassi pani paika iga paatkond ise) tuli piisavalt süldasid kiilu alla ning õnnestus korraks paadile ka hoog sisse tõmmata.

Ülesandepunktid olid absoluutselt õige tasemega: ei liig keerulised ega ka nii lihtad, et „jooksu pealt“ sekunditega asja lahendatud saaks. Üks punkt korraldajatele! Järgmisel korral võiks olla rohkem kohaliku looduse jms seotud ülesandeid – saaks uusi teadmisi ehk juurde ja pealegi, potentsiaali laidudel leidub...

Kõik see aeg, kui meie merel olime, käis rannal pidu. Peo all mõtlen ma teataval määral organiseeritud tegevust. Lastele oli oma programm, kus nad värvisid mingeid Lotte-juttude tegelasi, panid lehmaluudest(?) kokku midaiganes ja olid õnnelikud. Üks punkt korraldajatele! Loodushuvilised said käia kahetunnisel matkal, kus giid tutvustas piirkonna ägedamaid paiku, vaatamisväärsusi, haruldasi taimi etc... Üks punkt korraldajatele! Ühes kuuris istus kohalik külataat, kes punus võrku ja õpetas, kuidas see töö käib. Üks punkt korraldajatele! Keset platsi keetsid saare naised suures katlas kõigile ehtsat saare kalasuppi, samal ajal randajäänutele selgitades, kuidas õigel moel süüa teha. Kes soovis, võis nende kõrval kätt harjutada. Üks punkt korraldajatele!

Ja muidugi oli avatud baar. Õigemini küll varjualune, kust sai oma osa nii janune kui näljane. Munavõiga leivakäär (ja seda munavõid oli peal sama palju, kui all leiba) maksis 20 senti, kui mu mälu mind ei peta. Võis olla ka 40. Üldpildis väga vahet pole. Hämmeldunult leti ääres seistes tuli meelde ühe teise suurürituse aastatetagune neljaeurone kergelt leige burks... Üks punkt korraldajatele!

Lisaks sõbralikud inimesed, korraldajad (kaasa arvatud too poiss, kelle ülesandeks oli olla „õhtujuht“), kes iga nurga peal küsisid, kas sul on ikka kõik hästi ja korras, ega midagi puudu pole, õhtul üles tõmmatud simman... Kaks ja pool punkti korraldajatele! Isegi võistlus ei tundunud võistlusena, vaid pigem „mehed, lähme käime korra merel“ ettevõtmisena... Üks punkt korraldajatele...

Ja keset platsi seisev õllevaat, kus sees ehtne saare koduõlu. Minu maitsemeel oleks selle liigitanud küll Hiiumaa mehe Lõppe-Kaido toodanguks, aga eks sealkandis ole üsna ühtsed pruulimismeetodid.
Tasuta!
Kaks punkti korraldajatele!

Kokkuvõtvalt: ma olen ikitanud ühe teise aerutamisürituse kallal, et glamuuri pole. Aerurammul mõistsin, et glamuuri saavutamiseks ei pea olema kellad ja viled igal pool, piisab, kui asi on tehtud südamega ja kõike arvestades. Maavillasus tuleb sel puhul isegi kasuks. Tegu oli mine-perse-kui-hea üritusega. Hääküll, ilm soosis, aga korraldajatele midagi ette heita ei saa ühestki küljest. Järgmisel aastal kavatsen olla eelmisel õhtul telgiga kohal ja lahkuda kolmanda päeva hommikul. Lihtsalt, et kõike seda täiel rinnal nautida. Aastaid kestvat jaksu tegijatele!

PS1: kokkuvõtlik hindamine käib kümnepallisüsteemis. Jah, tulemus (kes kokku viitsis lugeda) on õige!
PS2: sügisel on üks suuremat sorti võistlus põhjarannikul kavas. Varasematel aastatel pole jõudnud, sedakorda tulen platsi.
Paat: Tahe Argo -Sinikajakas-; WK 500
Aer : Tahe carbon, Seabird B4 MK II carbon
Riietus: Hiko Kiara komplekt, short-arm kalipso, Palm Vector jope, Hiko Flexi ja Rafter saapad, jalgrattakindad, WurzelPeter
Viimane muutmine: 22.07.2014 11:33 Lisas jaakobus.

Vastus: laimjala aeruramm 04.08.2014 19:05 #10738

• ooky
  • POLE LEHEL
  • Algaja kirjatsura
Kiidaksin eelkõnelejale takka.
Väga ilus ja tore üritus.

Ega neid mandrimehi seal väga vähe ei olnudki -- minule teadaolevalt oli vähemalt 3 kahest süsta mandrimehi(naisi) peale minu ja eelkõneleja stardis

Korraldajatega olin juba talvel suhelnud ja kindla sõnaga lubanud kaasa teha. Paar nädalat enne võistlust aga avastasin, et üheseid paate starti ei lubatagi

Kuna ma ise kahest paati ei oma siis sai paat 360* Simmo käest renditud -nimeks nii paadil kui võistkonnal "pahur part".

Ise startisin viimases laines ja sõbrad eelviimases - mis oli ilus kingitus kuna ka meile maitses vein õhtul päris hästi ning hommikul magasime lihtsalt sisse. Stardipaika jõudsime just siis kui esimesi paate vette lasti.

Kiire sebimisega saime riided vahetatud ja paadid valmis ilusti 10-15 minutit enne oma starti.

viimases laine oli ainus kus stardis oli kaks süsta.
Ilma kokkuleppeid tegemata panime stardist ilusti erinevates suundades ajama.

Stardist otsustasime meie minna just avamere poole ja hiljem laidude vahelt tagasi tulla.
Esimese punkti leidsime ilusti üles ja kui tahtsime võtta suuna teise punkti peale avastasin, et kompass on autos
mis seal siis ikka -- edasi Laidude vahele tagasi minekul tekkis ka korraks peata olek kuid kui nägime kadakate vahel silkavat konkurenti sai suund uuesti paika loksutatud. (praegu gpsi teekonda vaadates olid silkajateks Sinikajakad seega tänud eelkõnelejale)

Finishise jõudes oli tuju hea ilusast ilmast ja mõnusast üritusest.
kokku aeg 1:34 ja süstade kolmas koht -- mitteametliku arvestuses oli minu paadikaaslaseks kiireim naine rajal.

Kohtume järgmisel aastal.

Vastus: laimjala aeruramm 20.04.2015 14:20 #10933

• jaakobus
  • POLE LEHEL
  • Ekspert kirjatsura
  • õlleaerutaja
Aeruramm 2015 regamine avatud.

www.aeruramm.ee

Sel aastal lubatud ka kanuud... ja ei mingit gepsu järgi sõitmist!
Riietus: Hiko Kiara komplekt, short-arm kalipso, Palm Vector jope, Hiko Flexi ja Rafter saapad, jalgrattakindad, WurzelPeter

Vastus: laimjala aeruramm 17.05.2015 21:15 #10965

• merentamm
  • POLE LEHEL
  • Algaja kirjatsura
Just nii! Registreerumine 27. juunil Saaremaal toimuvale Laimjala Aerurammule on avatud ja esimesed võistkonnad juba end ka kirja pannud.
Võistlusjuhend, registreerumisvorm ja kõik muu vajalik on kättesaadav meie kodulehelt http://aeruramm.ee/.
Ürituse info Facebookis: https://www.facebook.com/events/731825016884405/

Kohtume Laimjala Aerurammul!

Vastus: laimjala aeruramm 23.09.2015 02:42 #11091

• jaakobus
  • POLE LEHEL
  • Ekspert kirjatsura
  • õlleaerutaja
nonii... lõpuks sai kirja ka selle aasta aerurammu "aruanne". nii pikk, et siia foorumisse ei julenud postitadagi. ilmselgelt on mu grafomaania saavutanud kõrgema taseme. paar peatükki aga on seotud ka kajakisõiduga. kel rohkem aega, siis

jaakoblog.blogspot.com.ee/2015/09/laimjala-aeruramm-2015.html

Vastus: laimjala aeruramm 25.09.2015 19:29 #11092

• Pikk999
  • POLE LEHEL
  • Süstapede
Ma jõudsin vaevu poole peale selle lugemisega ja siis tulin mõttele et peaks Sind järgmine kord mägijõgedele kaasa võtma. Õlut meil on ja emotsioone ka. Tore kui ei peaks neid ise pliiatsi otsast paberile imema....
14 - nes paat: Tahe Multisport www.skpirita.ee
Viimane muutmine: 25.09.2015 19:30 Lisas Pikk999.
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
Lehekülje loomise kiirus: 0.20 sekundit